Miłość nikogo nie skreśla

Łukasz Czechyra

publikacja 13.03.2018 10:26

Alumni Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej "Hosianum" w Olsztynie zapraszają na misterium Męki Pańskiej.

Miłość nikogo nie skreśla

Każdego roku klerycy z "Hosianum" przygotowują przedstawienie obrazujące mękę Chrystusa. - Misterium oznacza tajemnicę. W kontekście męki Pańskiej tą tajemnicą, którą wciąż na nowo zgłębiamy, jest znaczenie zbawczego dzieła Chrystusa dla nas, żyjących dwa tysiące lat później - tłumaczą alumni.

Za przygotowanie misterium co roku odpowiedzialni są klerycy 3. roku, wspomagani przez współbraci z innych roczników - starają się połączyć historyczne wydarzenia ostatnich godzin życia Jezusa z wątkami współczesnymi, by pomóc odbiorcom lepiej uchwycić znaczenie i ponadczasowy wymiar męki Chrystusa. Scenariusz piszą sami, a - jak podkreślają - przygotowanie i gra aktorska to dla nich wielkie wyzwanie.

- Ufamy jednak, że jest to Boże dzieło i to nie my, lecz sam Chrystus odegra główną rolę i będzie działał w sercach widzów. Naszym wielkim pragnieniem jest wprowadzenie widzów w zbliżający się czas Świąt Paschalnych i zachęcenie ich do pogłębienia ich relacji z Jezusem, by mogli lepiej przeżywać Święte Triduum - podkreśla kl. Daniel Bojarski.

Premiera misterium Męki Pańskiej „O Miłości, która nie przekreśla nikogo” już w najbliższą niedzielę, 18 marca, w budynku Wydziału Teologii UWM. Początek o godz. 15. Misterium będzie jeszcze wystawiane 20 marca (godz. 12), 21 marca (godz. 12) oraz 25 marca (godz. 14).

Rejestracja grup pod nr. tel: 89/ 523 89 81.