Ojciec i pasterz

Łukasz Czechyra

dodane 17.03.2018 18:41

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie miała miejsce Msza św. w intencji metropolity warmińskiego, abp. Józefa Górzyńskiego, który obchodzi swoje święto patronalne.

Ojciec i pasterz Abp Górzyński dziękował za życzenia i wspólną modlitwę Łukasz Czechyra /Foto Gość

Życzenia w imieniu prezbiterium warmińskiego oraz pracowników i alumnów z WSD MW "Hosianum" złożył ks. kan. Hubert Tryk, rektor seminarium. - To okazja, by myślami wrócić do początku życia, do początku życia wiarą, zapoczątkowanego poprzez odradzające zanurzenie we chrzcie św., kiedy to każdy z nas otrzymał imię, a tym samym został powierzony w opiekę swojego patrona. Nasza obecność, wspólnota modlitwy i życzenia są wyrazem życzliwości i synowskiego oddania - mówił ks. Tryk. - Wzywając wstawiennictwa św. Józefa, chcemy prosić o potrzebne łaski do pełnienia tej ważnej i trudnej posługi - ojca i pasterza naszego warmińskiego Kościoła - zaznaczył ks. Hubert.

Klerycy z misyjnego seminarium werbistów z Pieniężna życzyli abp. Józefowi, by podobnie jak św. Józef wypełniał swoje wielkie zadanie z męstwem i roztropnością.

Homilię wygłosił ks. kan. Artur Oględzki. Przypomniał, że św. Józef całe swoje życie zawierzył Bogu, odpowiadając na dar i powołanie, jakie otrzymał. - Bóg chciał, by Syn Boży jako prawdziwy człowiek miał przy sobie prawdziwego mężczyznę, opiekuna. Bóg "podzielił się" z Józefem ojcostwem Syna Bożego - podkreślił ks. Oględzki.

- Za wstawiennictwem św. Józefa proszę o łaski potrzebne do prowadzenia życia chrześcijańskiego, a przede wszystkim pasterskich zadań, jakie Bóg przede mną stawia. Dziękuję za życzenia i przede wszystkim za wspólną modlitwę - dziękował zebranym abp Górzyński.

Po Mszy św. w kurii odbyło się spotkanie abp. Józefa Górzyńskiego z zaproszonymi gośćmi.