Zachować w sercu

Krzysztof Kozłowski

publikacja 18.03.2018 20:40

W WSD „Hosianum” odbyła się premiera Misterium Męki Pańskiej przygotowanego przez alumnów. - Muszę powiedzieć, że tegoroczne Misterium było niezwykłe - mówi pani Anna.

Zachować w sercu Misteria Męki Pańskiej, jak co roku przygotowywane przez alumnów trzeciego roku WSD „Hosianum” Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

Misteria Męki Pańskiej, jak co roku przygotowywane przez alumnów trzeciego roku WSD „Hosianum”, przyciągają licznych widzów. Zawsze zawierające głębokie przesłanie, wystawiane są z rozmachem. Podobnie i w tym roku premiera, która miała miejsce w seminarium, przyciągnęła tłumy widzów.

Sceny współczesne przeplatane są scenami Męki Pańskiej: sądu nad Jezusem i ukrzyżowania.

- Chciałbym tak po prostu serdecznie podziękować klerykom za przygotowanie, za podtrzymanie seminaryjnej tradycji. To ważny etap przygotowania do świąt paschalnych. Każdy dziś, po obejrzeniu, ma swoje refleksje, odczucia i przemyślenia. Warto to zachować w sercu. Jako rektor mogę powiedzieć: „Jestem z was dumny” - powiedział ks. Hubert Tryk, rektor WSD „Hosianum”.

Alumni zapraszają na kolejne misteria, które odbędą się w auli wydziału teologii: wtorek, 20 marca o godz. 12.00; środa, 21 marca o godz. 12.00; niedziela, 25 marca o godz. 14.00.