Młodzież to nadzieja Kościoła

Łukasz Czechyra

publikacja 25.03.2018 21:07

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyło się archidiecezjalne spotkanie młodzieży pod hasłem: "Wkładaj buty, przyjdź".

Młodzież to nadzieja Kościoła Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego Łukasz Czechyra /Foto Gość

- Święto Młodych ustanowił papież Jan Paweł II właśnie po to, by zaznaczyć w Kościele obecność młodych i wiosnę, jaką ze sobą przynoszą - tłumaczy ks. Radosław Czerwiński, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył abp Józef Górzyński. - Wiele mówimy o młodzieży, oni są naszą przyszłością, nadzieją Kościoła... ale nie tylko mówimy do młodzieży, ale też ich słuchamy. Chcemy rozmawiać, chcemy, żeby młodzi ludzie znajdywali swoje miejsce, swoją przestrzeń aktywności w Kościele, bo jest taka ogromna potrzeba - zaznacza abp Górzyński.

Po wspólnej Eucharystii uczestnicy zebrali się w Centrum Duszpasterskim, gdzie różne grupy oraz wspólnoty młodzieżowe (jak Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Służba Liturgiczna Ołtarza czy Ruch Światło-Życie) przedstawiały swoje działania i zachęcały do korzystania z bogatej oferty przygotowanej przez Kościół dla młodych.