Jezus na ulicach Górowa

Krzysztof Kozłowski

publikacja 31.03.2018 07:05

W Górowie Iławeckim po raz pierwszy odbyło się Misterium Męki Pańskiej. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był burmistrz miasta, Jacek Kostka.

Jezus na ulicach Górowa Misterium przygotowali uczestnicy Centrum Barka, licealiści z Zespołu Szkół oraz słuchacze z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Centrum Barka

Pasja rozpoczęła się Mszą św., po której ulice miasta stały  się  świadkami męki  Jezusa Chrystusa. Liczna grupa widzów oglądała poszczególne sceny,  podążając za Chrystusem na Golgotę. - Chcę towarzyszyć Jezusowi w jego ostatniej drodze. W ten sposób lepiej przygotuję się do świąt - mówi pani Anna.

Aktorzy odegrali kilka scen z drogi krzyżowej m.in. skazanie na śmierć, upadki pod ciężarem krzyża, spotkanie z matką i Weroniką oraz ukrzyżowanie. - Piękne stroje, inscenizacja i zaangażowanie wszystkich aktorów. Jestem pod wrażeniem. Cudowny podniosły charakter całej uroczystości - dodaje.

- Bardzo cieszymy się, że pracę wszystkich zaangażowanych doceniło tak wiele osób. W Misterium uczestniczyło kilkuset wiernych - mówi Ewa Porydzaj.

Na zakończenie burmistrz Jacek Kostka podziękował wszystkim za uczestnictwo i przygotowania. - Ogromne podziękowania dla twórców, aktorów, statystów i instytucji, dzięki którym pierwsze Misterium Męki Pańskiej mogło się wydarzyć. Wszystkim, którzy przybyli dziękuję, że swoją obecnością nadali sens naszemu przedsięwzięciu. Szczególne podziękowania należą się Agacie Misiewicz, Jolancie Płoskiej, Elżbiecie Kawieckiej, Janowi Możdżyńskiemu, Zespołowi Szkół w Górowie Iławeckim Centrum Barka, Uniwersytetowi Trzeciego Wieku i Ośrodkowi Kultury - powiedział Jacek Kostka.

Misterium przygotowali uczestnicy Centrum Barka, licealiści z Zespołu Szkół oraz słuchacze z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.