Warto powracać

Krzysztof Kozłowski

publikacja 25.04.2018 11:00

W Ornecie odbył się XVII Festiwal Piosenki Religijnej. Na kilka godzin scena orneckiego Dom Kultury stała się miejscem eksplozji radości wiary i młodzieńczej energii.

Warto powracać Dla młodych artystów występ na scenie jest wielką przygodą Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

Był śpiew, gromkie brawa, a za sprawą niezastąpionych kleryków z WSD „Hosianum”, którzy tworzą zespół „Soli Deo Gloria”, wspólny taniec i zabawy.

- Dziś XII Festiwal Piosenki Religijnej zaczęliśmy polonezem  w wykonaniu  klasy siódmej. Z okazji zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości, tegoroczny festiwal ma również wymiar patriotyczny - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ornecie pani Małgorzata Szuba.

Od początku festiwal poświęcony jest pamięci św. Jana Pawła II. Jednak w tym roku,  oprócz piosenek religijnych, każdy z artystów musiał zaprezentować  jeden utwór patriotyczny. - Rocznica odzyskania niepodległości jest doskonałą okazją ku temu,  aby mówić o tym, czym jest patriotyzm, czym jest tak bardzo upragniona przez naszych przodków wolność. Papież był nauczycielem wolności.  Warto powracać do jego świadectwa i nauczania - uważa Janina Krzyżanowska.

Wyniki
szkoły podstawowe - kategoria kl. I-III:
Szkoła Podstawowa nr 4 w Ornecie - 1 miejsce
Szkoła Podstawowa nr 1 w Ornecie - 2 miejsce  

kategoria kl. IV–VII:
Szkoła Podstawowa nr 1 w Ornecie - 1 miejsce  
Szkoła Podstawowa w Bażynach - 2 miejsce  
Szkoła Podstawowa  w Mingajnach - 3 miejsce

wyróżnienia: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłakowie; Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świetej Rodziny w Olsztynie; Szkoła Podstawowa nr 311 w Olsztynie; Szkoła Podstawowa nr 4 w Ornecie

ponadgimnazjalne:
Zespół Szkół Zawodowych w Dobrym Mieście - 1 miejsce
Zespół Szkół Zawodowych CKU w Ornecie - 2 miejsce

zespoły:
Schola młodzieżowa "Marana tha" parafii w Ornecie - 1 miejsce
Scholia dziecięca  Parafii  Orneta - 2 miejsce
Zespół działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Miłakowie - 3 miejsce