Żółta Niedziela

Łukasz Czechyra

publikacja 29.04.2018 17:33

Znakiem Pól Nadziei jest żonkil - kwiat, który jako jeden z pierwszych zakwita na wiosnę. Symbolizuje kruchość i ulotność życia oraz nadzieję na odrodzenie.

Żółta Niedziela Żółty korowód przeszedł od konkatedry św. Jakuba na olsztyńską starówkę Łukasz Czechyra /Foto Gość

Mszą św. w konkatedrze św. Jakuba rozpoczęła się Żółta Niedziela - kulminacyjny punkt XV edycji akcji „Pola Nadziei”. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

- Chrystus kocha nas wszystkich niezależnie od tego, kim jesteśmy, i co mamy, umarł i zmartwychwstał dla każdego człowieka, wszystkim dał nadzieję. Nadzieję dają również pracownicy i wolontariusze Caritas. Podczas Żółtej Niedzieli chcemy pokazać, przypomnieć wszystkim, że jest nadzieja, że hospicjum to też życie, że człowiek chory, umierający ma swoją godność - tłumaczy ks. Zięba.

W homilii przypomniał, że miłość wymaga od nas zatrzymania się w pędzie codzienności i dostrzeżenia w drugim człowieku brata lub siostry. - W Ewangelii usłyszeliśmy dziś, że mamy trwać w Chrystusie. Trwać w Nim to znaczy wierzyć i działać w wierze, czyli przyjmować Jego miłość i zanosić ją innym razem z radością i nadzieją - tłumaczył dyrektor Caritas.

Po Mszy św. pracownicy i wolontariusze Caritas przeszli w korowodzie na rynek Starego Miasta, gdzie odbył się piknik z występami artystycznymi, wspólną zabawą, a także stanowiskiem informacyjnym. Wolontariusze tradycyjnie prowadzili kwestę do puszek, zbierając pieniądze na sprzęt potrzebny do opieki nad chorymi i umierającymi.