Warmińska Motomajówka

Marek Kuhn, Agata Wielkopolan

publikacja 14.05.2018 12:21

Do Krosna przyjechało ponad 600 motocyklilstów oraz 1000 sympatyków jednośladów. Prosili Maryję o opiekę na drodze.

Warmińska Motomajówka Motomajówka w Krośnie odbyła się już po raz 10 Agata Wielkopolan

Usytuowane nad Drwęcą Warmińską Sanktuarium Maryjne w Krośnie, jak co roku od dziesięciu lat, w drugą niedzielę maja gościło wielu motocyklistów oraz miłośników jednośladów z Warmii i Mazur, Powiśla i Podlasia.

Organizator wydarzenia - Warmiński Klub Motocyklowy Drager Orneta - zapewnił uczestnikom wiele atrakcji. Już od godz. 10 pierwsi pielgrzymi mogli posłuchać koncertu zespołu rockowego oraz posilić się grochówką i bigosem, jak również spróbować tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję. Zakup pamiątkowego znaczka z wydarzenia był jednocześnie losem podczas konkursu z ciekawymi nagrodami – do wygrania były m.in. rękawice motocyklowe oraz przelot samolotem startującym z pobliskiego lotniska w Ornecie.

W samo południe rozpoczęła się Msza św. w intencji udanego i bezpiecznego sezonu motocyklowego. Bezpośrednio po wspólnej modlitwie ks. Michał Rosengart, proboszcz miejscowej parafii, kustosz Sanktuarium Maryjnego w Krośnie, poświęcił motocykle oraz inne pojazdy. Następnie uczestnicy udali się na paradę trasą: Krosno-Orneta-Lubomino-Orneta-Krosno, by po powrocie uczestniczyć w integracyjnym ognisku. W X Warmińskiej Motomajówce wzięło udział około 600 motocyklistów niezrzeszonych lub zrzeszonych w okolicznych klubach, a także ok. 1000 sympatyków jednośladów.