Jedno spełnione marzenie

Krzysztof Kozłowski

publikacja 18.05.2018 23:40

Jest to forma pielgrzymki, jak i dziękczynienie Maryi za 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - wyjaśnia ks. Dariusz Sonak.

Jedno spełnione marzenie Studenci dziękowali bp. Januszowi Ostrowskiemu za wspólną modlitwę Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

Studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pielgrzymują po Warmii. - Przyjechaliśmy, aby odwiedzić Matkę Bożą w sanktuarium w Gietrzwałdzie. Powierzymy naszych studentów Matce Bożej - wyjaśnia ks. Dariusz Sonak.

Pielgrzymka jest okazją do poznania piękna naszego regionu. - Ukazujemy również bogactwo duchowości naszych terenów - dodaje ks. Sonak.

Pierwszego dnia studenci odwiedzili Gietrzwałd i zapoznali się z historią objawień  Maryjnych.

- Ale wędrujemy dalej na północ. Odwiedzimy Lidzbark Warmiński.  Później Stoczek Klasztorny, miejsce uwięzienia prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego. Następnie udamy się do Świętej Lipki. To przybliży Warmię i Mazury osobom, które nie miały jeszcze okazji pobytu w naszym  regionie - wyjaśnia ks. Michał Kuciński.

Jeden dzień to będzie spływ kajakowy. - Przepłyniemy szlak, który jest wyjątkowy. Płynął nim Karol Wojtyła - dodaje ks. Michał.

Wieczorem, po wizycie w Gietrzwałdzie, wszyscy przyjechali do konkatedry św. Jakuba, gdzie wraz z członkami Towarzystwa Przyjaciół KUL uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył bp Janusz Ostrowski.

W sumie w pielgrzymuje 38 studentów. - Mamy okazję, dzięki księżom, zgłębiać tajemnicę objawień Matki Bożej, jedynych w Polsce uznanych przez Kościół. Będziemy też podążać szlakiem osób świętych, kard. Wyszyński, Jan Paweł II. Ale  jest to również świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu. Już czekam na spływ kajakowy. Będzie to moja pierwsza taka przygoda w życiu. Moje jedno małe marzenie się tu spełni - uśmiecha się Dawid, student IV roku psychologii.

- Jestem bardzo zaskoczony i samym Gietrzwałdem, jak i objawieniami. Kupiłem już   sobie książkę i doczytuję treść tych objawień - dodaje Damian.