Koniec roku szkolnego

Łukasz Czechyra

publikacja 22.06.2018 15:14

Na Warmii i Mazurach wakacje zaczyna 230 tys. uczniów.

Koniec roku szkolnego Podczas Mszy św. uczniowie dziękowali za miniony rok Łukasz Czechyra /Foto Gość

W Katolickiej Szkole Podstawowej w Olsztynie uroczystości zakończenia roku szkolnego rozpoczęły się od spotkania dyrektor Anny Kobarynki-Łysek z uczniami 1-3 klas w oratorium. Podziękowała ona wszystkim za miniony rok szkolny, doceniła nie tylko zaangażowanie uczniów, ale także rodziców, którzy aktywnie włączali się w życie szkoły.

Głównym punktem uroczystości była Msza św. w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. Andrzej Pluta, który zaznaczył, że każdy powinien dziś pamiętać o trzech sprawach.

- Po pierwsze podziękować za wszelkie dobra jakie w nas i dookoła nas się dokonały. Dziękujmy Bogu za świat, za talenty, którymi nas obdarował, za tych, których Pan postawił na naszej drodze, by pomagali nam w naszym wzroście - mówił ks. Andrzej.

Zaznaczył, że oprócz podziękowań winniśmy także przeprosić Boga i ludzi za nasze lenistwo, brak codziennej modlitwy, za to, że nie chcieliśmy troszczyć się o własny rozwój.

- Ostatnia sprawa to prośba o mądrość na czas wakacji. Musimy mieć świadomość, że to również czas wzrostu. Pomoże nam w tym na pewno modlitwa i spotkanie na Mszy św. z Panem Jezusem. Pamiętajcie, że nie ma wakacji od Boga - zwracał uwagę duszpasterz.