Woda to życie

Łukasz Czechyra

publikacja 24.06.2018 13:20

Arcybiskup senior Edmund Piszcz poświęcił znajdujący się przy konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie Zdrój Świętych Jana i Jakuba.

Woda to życie W zdroju została umieszczona kapsuła czasu, w której znalazł się m.in. list do potomnych Łukasz Czechyra /Foto Gość

Przy olsztyńskiej katedrze pojawiło się nowe miejsce, gdzie olsztynianie i turyści mogą orzeźwić się zdrową olsztyńską wodą.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św., której przewodniczył abp senior Edmund Piszcz. W homilii abp przypomniał, że woda - choć mamy ją na co dzień w obfitości - powinna być przez wszystkich szanowana.

- Woda oczyszcza, orzeźwia, woda jest życiem - brak wody oznacza śmierć - tłumaczył abp Piszcz. Przypomniał również, że św. Jan Chrzciciel miał wspaniałą cechę kierowania ludzi do Jezusa. - Umniejszał się, by Chrystus wzrastał. My również powinniśmy czynić podobnie - umniejszać się, otwierać na to, by było w ans coraz więcej dobra, by było w nas coraz więcej Boga, by On w nas wzrastał - mówił w homilii abp Edmund.

Po Mszy św. odbyło się uroczyste poświęcenie Zdroju Świętych Jana i Jakuba, została również umieszczona kapsuła czasu m.in. z listem dla potomnych. Po obrzędach przy olsztyńskiej konkatedrze na placu przed Centrum św. Jakuba odbył się piknik zorganizowany przez Olsztyńskie Wodociągi.