Są takie niedziele

Krzysztof Kozłowski

publikacja 29.07.2018 20:40

To już tradycja, że wierni parafii pw. św. Anny w Barczewie, wraz z mieszkańcami miasta, wspólnie przeżywają uroczystość odpustową na Barczewskim Eko-Festynie Parafialnym.

Są takie niedziele Na festynie było wiele atrakcji dla dzieci. Krzysztof Kozłowski / Foto Gość

Po Mszy św. odpustowej wszyscy przeszli do pobliskiego amfiteatru, gdzie odbywała się impreza. Eko-festyn, nawiązując do ekologii, jest odpowiedzią na encyklikę papieża Franciszka „Laudato si”, przez niektórych nazywaną ekologiczną, czy zieloną encykliką. Jest również okazją do integracji parafian i mieszkańców, a także pozwala na pozyskanie środków na remont kościoła św. Anny w Barczewie.

Na scenie amfiteatru zaprezentowali się lokalni artyści, m.in. ks. Grzegorz Kunko, Magdalena Łowkiew, Żaneta Pajewska czy Łukasz Szpara. Można było również wysłuchać recitalu Anny Jakończuk. W czasie występów chętni mogli skorzystać z masaży lub nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Najmłodsi uczestniczyli w konkursie plastycznym i konkursie wiedzy.

- Lubię tu przychodzić. Można kupić specjały kuchni warmińskiej, dania z grilla czy domowe ciasta. Przychodzimy cała rodziną. Dobrze, że są takie niedziele, inne niż zwykle - uśmiecha się pani Sabina.

Festyn to również okazja na zebranie niezbędnych środków na remont kościoła. Na ten cel można było nabyć cegiełki, tzw. dukaty św. Anny. Wśród kupujących rozlosowano nagrody główne: sofy, fotele, krzesła, telewizor, ekspres do kawy, czy robot wieloczynnościowy.

Festyn zakończył się zabawą taneczną prowadzoną przez zespół Gajewski Band.