Niech przyjdzie wiosna!

Łukasz Czechyra

|

Foto Gość

publikacja 02.10.2018 10:55

Jutro, 3 października, rozpoczyna się Warmińska Sztafeta Modlitewna. Do 28 października młodzież będzie się gromadziła wokół krzyża na wspólnej modlitwie.

Niech przyjdzie wiosna! Nie ma piękniejszego symbolu chrześcijaństwa niż krzyż - mówi ks. Czerwiński Łukasz Czechyra /Foto Gość

Modlitewne czuwania, których intencją jest modlitwa za trwające XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, tym razem obradujące wokół tematu “Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania” odbędą się w 26 parafiach archidiecezji warmińskiej. Spotkaniom będzie towarzyszył Krzyż Lednicki. - Myśleliśmy najpierw, żeby przywieźć rybę, ale to było by trudne technicznie - mówi z uśmiechem ks. Radosław Czerwiński i dodaje, że nie ma piękniejszego symbolu chrześcijaństwa niż krzyż. - O krzyżu można dużo mówić, przy nim można podjąć refleksję nad swoim życiem… krzyż to najlepszy symbol naszej wiary i trzeba o tym przypominać młodym - podkreśla duszpasterz.

- Chcemy być częścią Kościoła, tworzyć go, dbać o jego przyszłość - sztafeta modlitewna jest jednym z elementów naszego działania, chcemy razem się spotykać i modlić się - mówi Weronika Domżalska. - Modlitwa to coś naturalnego, każdego dnia mamy za co Bogu dziękować, mamy Go o co prosić - dodaje Dominika Chudzik.

- Jaka będzie nasza młodzież, taki będzie Kościół. Robimy wszystko, by nadeszła nie jesień Kościoła, a wiosna. Chcemy, by Kościół się rozwijał, a nie zwijał - podkreśla ks. Radosław.

Harmonogram Warmińskiej Sztafety Modlitewnej można znaleźć TUTAJ.