Świadkowie Prawdy

Łukasz Czechyra

publikacja 05.10.2018 17:04

Na Wydziale Teologii łączymy wiarę i rozum - zaznacza ks. prof. Marek Żmudziński, dziekan WT.

Świadkowie Prawdy Mszy św. przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński Łukasz Czechyra /Foto Gość

Mszą św. pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego, Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zainaugurował nowy rok akademicki.

W homilii abp Górzyński przypomniał, że w życiu - nie tylko akademickim - nie wystarczy często szukać prawdy, ale trzeba się na nią również otworzyć.

- Prawda, której my szukamy ma imię, jest osobą… relacja nasza jest nie tylko poznawcza, ale również osobowa: takie pojmowanie niesie w świat teolog, takie jest właśnie nasze zadania: musimy być świadkami Prawdy - mówił abp Górzyński.

- Na Wydziale Teologii łączymy świat religijny ze światem, który niekoniecznie jest religijny, łączymy wiarę i rozum. Ideą każdego uniwersytetu jest poznawanie i odkrywanie prawdy - służy do tego biblioteka, coraz częściej komputer, laboratoria, ale my też dodajemy kolana… Te najważniejsze prawdy chcemy poznawać, włączając w to modlitwę i natchnienie Pana Boga - powiedział ks. prof. Marek Żmudziński, dziekan Wydziału Teologii.

Po Mszy św. kapłani, pracownicy wydziału oraz studenci udali się do auli wydziałowej, gdzie odbyło się ślubowanie i immatrykulacja studentów I roku oraz wystąpienia ks. Marka Żmudzińskiego oraz prof. Ryszarda Góreckiego, rektora UWM.