Różaniec to nasza tarcza

Łukasz Czechyra

publikacja 07.10.2018 18:15

W Olsztynie już po raz 30. odbyło się Jerycho Różańcowe.

Różaniec to nasza tarcza Uczestnicy przeszli w procesji różańcowej do kościoła Matki Boskiej Fatimskiej Łukasz Czechyra /Foto Gość

To nieprzerwane czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem przez 7 dni, w dzień i w nocy. Główną intencją Jerycha jest modlitwa o uświęcenie duchowieństwa, w intencji papieża, o zachowanie wiary w narodzie, o błogosławieństwo dla Polski, przebłaganie za grzechy, o nawrócenie wrogów Kościoła.

Jubileuszowe, 30. Jerycho w Olsztynie odbyło się w parafii św. Józefa. Zakończyło się dziś, 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej. - Różaniec to wyjątkowa modlitwa, o nią prosiła Maryja m.in. w Gietrzwałdzie. Różaniec to nasza ostoja, nasza tarcza przed tym wszystkim, czym nas atakuje dzisiejszy świat. Z różańcem w ręku jestem spokojniejszy, jakoś łatwiej się idzie przez życie - mówi pan Władysław.

- Są świadectwa, że Jerycho Różańcowe przynosi łaski nie tylko dla modlących się, ale również dla całych parafii - pojawiają się wówczas powołania kapłańskie i zakonne - dodaje Urszula Strynowicz.

Na zakończenie Jerycha w parafii św. Józefa uczestnicy modlitewnego czuwania w procesji przeszli ulicami Olsztyna do parafii Matki Boskiej Fatimskiej.