Dzieło Ducha Świętego

Łukasz Czechyra

publikacja 13.10.2018 20:35

Warmińska Sztafeta Modlitewna to wspólna modlitwa za synod biskupów, którzy rozmawiają o młodzieży. Dziś sztafeta dotarła do Chwalęcina.

Dzieło Ducha Świętego Mszy św. przewodniczył abp Józef Górzyński Łukasz Czechyra /Foto Gość

Modlitewne czuwania, których intencją jest modlitwa za trwające XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, tym razem obradujące wokół tematu “Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania” trwają od 3 października.

- Mamy możliwość modlitewnego wsparcia debatujących w naszym imieniu, naszych reprezentantów. Bardzo się cieszę, że taka potrzeba została rozpoznana oddolnie - to nie jest coś, co zostało narzucone, wymyślone w kurii, tylko zaproponowane przez środowisko młodzieży - podkreśla abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.

Warmińska Sztafeta Modlitewna odwiedza różne parafie archidiecezji warmińskiej, a spotkaniom towarzyszy Krzyż Lednicki. W Sanktuarium Krzyża Świętego w Chwalęcinie dodatkowym punktem był koncert zespołu Siewcy Lednicy.

Najważniejszym punktem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem abp. Górzyńskiego, który zaznaczył, że nasza modlitwa jest potrzebna, by program opracowany podczas synodu był dziełem Ducha Świętego. W homilii metropolita mówił o Krzyżu, jego postrzeganiu w dzisiejszym świecie i konieczności rozważania tej tajemnicy. - Krzyż to dzieło naszego zbawienia, nic w historii świata ważniejszego się nie wydarzyło. Ta tajemnica to nasza chrześcijańska tożsamość, w niej odczytujemy to, kim jesteśmy i co powinniśmy czynić. Bez zrozumienia tajemnicy Krzyża, w chrześcijaństwie nic nie rozumiemy - mówił abp Górzyński.