Dostrzeżeni i docenieni

Krzysztof Kozłowski

publikacja 15.10.2018 21:35

Na III Gali Stypendialnej w gminie Purda wręczono wyróżnienia dla uczniów i sportowców.

Dostrzeżeni i docenieni W tym roku podczas III Gali Stypendialnej wyróżnienia otrzymało 54 uczniów i sportowców Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

Po raz trzeci radni gminy Purda przyznali stypendia naukowe i sportowe uzdolnionym dzieciom i młodzieży. Pomysłodawcą wyróżnienia był wójt Piotr Płoski, a jego inicjatywa od razu spotkała się z aprobatą radnych. - Jest to ważny moment w życiu każdego młodego człowieka, kiedy praca i rozwijanie talentu są dostrzegane i doceniane przez innych. Taki zamysł przyświecał mi, kiedy zacząłem rozmawiać o swoim pomyśle z innymi - mówi Piotr Płoski.

W tym roku podczas III Gali Stypendialnej wyróżnienia otrzymało 54 uczniów i sportowców. - Chciałbym podziękować wam, sportowcy i uczniowie, za wybitne osiągnięcia, za ponadprzeciętne zaangażowanie, za to, że swój czas poświęcacie na naukę lub rozwijanie swojej sportowej pasji. Dziękuję wam, rodzice, za wspieranie swoich dzieci, dziękuję nauczycielom i trenerom. Dla mieszkańców swojej lokalnej ojczyzny jesteście dobrym przykładem, jak należy rozwijać swoje talenty, z cierpliwością i przełamując kolejne problemy, dążyć do wyznaczonego sobie celu - mówił na uroczystości wójt gminy Purda.

Stypendyści nie ukrywali radości z wyróżnienia. - Cieszy nas, że zostaliśmy dostrzeżeni i docenieni, choć tak naprawdę pracujemy dla naszej własnej satysfakcji. Stypendium można wykorzystać na różne sposoby. Wiem, że niektórzy kupią sprzęt sportowy, inni wykorzystają je na dodatkowe zajęcia. Ja przeznaczę je na rozwój swojej pasji - mówiła Julia.