Idź z taką siłą

Krzysztof Kozłowski

publikacja 17.10.2018 21:10

W kościele św. Franciszka z Asyżu w Kortowie zakończyły się rekolekcje dla studentów "Na dobry początek".

Idź z taką siłą Tegoroczne rekolekcje prowadził o. Paweł Bucki SJ, duszpasterz akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

Dbający o dobro wszystkich zaczynających rok akademicki, proponujemy od lat rekolekcje „Na dobry początek”. Są one cenne zwłaszcza dla tych, którzy rozpoczynają studia. Czasem czują się zagubieni, osamotnieni i nie wiedzą, na kogo trafią w akademiku. Potrzebują wtedy ludzi, którzy mając pewne wartości, będą dla nich bliskimi. Takie rekolekcje otwierają im oczy, że nie są sami, że wokół są również ludzie, dla których Jezus jest przyjacielem - mówi ks. Piotr Dernowski i  zaprasza do duszpasterstwa akademickiego.

Tegoroczne rekolekcje prowadził o. Paweł Bucki SJ, duszpasterz akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Całości przyświecał werset z Księgi Sędziów, który jest zaproszeniem skierowanym przez anioła do Gedeona: „Idź z taką siłą, jaką masz”.

- Nie to, co my robimy jest najważniejsze. To co jest i pierwsze, i najważniejsze, to jest miłość Pana Boga, która się nie zmienia. Idź z taką siłą, jaką masz, nawet jeśli jesteś pobity, jak lud Izraela z Gedeonem. Po prostu idź. Bo nie na naszej sile się wszystko opiera - mówi o. Paweł.

TAGI: