Widzę wierność Pana

Krzysztof Kozłowski

publikacja 05.11.2018 10:00

Siostra Damaris Suchenia została wybrana przełożoną Prowincji Polskiej na okres trzech lat 2018-2021.

Widzę wierność Pana

Przełożona generalna Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza s. M. Micaela Monetti mianowała s. Damaris Suchenię przełożoną Prowincji Polskiej na lata 2018-2021.

Obecnie s. Damaris jest przełożoną wspólnoty sióstr uczennic Boskiego Mistrza w Olsztynie, odpowiedzialną za współpracowników Rodziny św. Pawła w Olsztynie. - Siostrę poznaliśmy, kiedy byliśmy w Warszawie, w ich domu. Mieliśmy wolny czas, a s. Damaris oprowadzała nas po Powązkach - wspominają Teresa i Marian z Rodziny św. Pawła. - Później była przełożoną w Olsztynie. Teraz pełni tę funkcję trzeci raz. To właśnie ona współorganizowała od 2002 r. dom zakonny w Olsztynie.

Siostra Damaris w tym roku obchodziła 25. rocznicę ślubów, które miały miejsce 29 czerwca 1993 r. - Dla mnie był to ważny czas. Weszłam w życie po ślubach bardzo spokojnie, co nie oznacza, że bez emocji. Czuję ogromną wdzięczność Panu Bogu, że mnie prowadzi - uśmiecha się s. Damaris.

- Kiedy myślę o swoim powołaniu, widzę wierność Pana Boga. Nie moją, ale Boga. Moje życie uświadamia mi, że gdyby nie Jego łaska, prowadzenie, wielokrotnie nie poszłabym dalej. To, co najbardziej mi towarzyszy, to Boże miłosierdzie. Dzięki niemu jestem tu dzisiaj. Moje powołanie nie jest dla mnie, jest dla służby drugiemu człowiekowi - wyznaje.