Uświetnienie rocznicy

Paweł Szumowski

publikacja 26.11.2018 10:45

"The Voice of Fara" - taką nazwę nosił konkurs piosenki religijnej i patriotycznej, który odbył się w parafii św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej w Bartoszycach.

Uświetnienie rocznicy Konkurs trwał trzy godziny, wyłoniono zwycięzców i każdy z uczestników otrzymał nagrodę Paweł Szumowski

Z jednej strony chodziło o uświetnienie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, a z drugiej o przypomnienie niektórych zapomnianych już polskich pieśni patriotycznych czy spopularyzowanie pieśni religijnej. Całemu wydarzeniu towarzyszył zespół uwielbieniowy z Kościoła chrześcijan baptystów z Bartoszyc.

Występy artystów były oceniane w czterech kategoriach: I - dzieci (przedszkolaki, uczniowie do klasy VII), II - młodzież (klasa VIII, gimnazjum, szkoły średnie), III - dorośli, IV - rodziny. Kryterium oceny stanowiło: dobór repertuaru, interpretacja utworów i ogólny wyraz artystyczny, innowacje artystyczne, wrażenie artystyczne, muzykalność i warunki głosowe wykonawców.

Jury składało się z czterech członków, którego przewodniczącym był ks. Krzysztof Bumbul, proboszcz z Reszla. Konkurs trwał trzy godziny, wyłoniono zwycięzców i każdy z uczestników otrzymał nagrodę.

TAGI: