Bóg daje odpowiedzi

Łukasz Czechyra

publikacja 04.01.2019 16:59

On mówi do nas, wystarczy słuchać - mówił abp Józef Górzyński podczas święta patronalnego ZSK.

Bóg daje odpowiedzi Dzieci z drugiej klasy szkoły podstawowej zaprezentowały jasełka Łukasz Czechyra /Foto Gość

Uroczystą Mszą św. w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie rozpoczęło się święto patronalne Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Świętej Rodziny w Olsztynie. - Dziękujemy dziś  Bogu za to, że dał nam rodziny i za to, że dał nam również przykład - Pan Jezus rodząc się w rodzinie pokazał jak w niej żyć, jak dojrzewać do zadań, które Bóg wyznacza każdemu z nas - mówił na początku Eucharystii przewodniczący modlitwie abp Józef Górzyński. W homilii przypomniał, że Chrystus przychodząc na świat uczestniczył w pełni w życiu ludzkim. - Chce też być uczestnikiem naszego życia. To niezwykle ważne, bo kiedy wchodzimy w problemy, które się zdają nie do przekroczenia, wydaje się, że świat się wali, nikt mi nie może pomóc, wtedy - rodzice to wiedzą - nie ma takiej sytuacji dla chrześcijanina, która by była bez wyjścia. Bo Bóg zawsze daje odpowiedź, tak jak dał św. Józefowi - nie pobiegł do ludzi pytać co robić, ale otworzył się na Boga, który mówi do człowieka - mówił metropolita warmiński.

W swoim słowie przypomniał, że Chrystus przyszedł na świat po to, by wypełnić wolę Ojca. - To jest również zadanie dla każdego z nas - pełnić to, co nam Ojciec wyznaczył. Ale żeby tę prawdę, drogę, poznać, najpierw musimy ją usłyszeć - głosił metropolita.

Na zakończenie Mszy św. abp Górzyński podziękował wszystkim zebranym, w tym przedstawicielom Stowarzyszenia Świętej Rodziny, organu prowadzącego przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum oraz liceum. - Nie chodzi tylko o to, że robicie to, co czynić należy, bo przecież do szkoły chodzić trzeba. Niezwykle ważne jest to, że tworzycie środowisko, w którym każdy może wzrastać i wzorować się na Świętej Rodzinie - mówił abp Józef. Po wspólnej modlitwie zebrani obejrzeli przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej, a następnie z koncertem kolęd wystąpili uczniowie gimnazjum oraz liceum.