Nie tylko śpiewamy

Krzysztof Kozłowski

publikacja 13.01.2019 14:50

W kościele pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie odbył się, z okazji 10-lecia istnienia chóru Redemptor Cantat, koncert kolęd.

Nie tylko śpiewamy Koncert kolęd chóru z okazji 10-lecia istnienia Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

Chór pierwszą próbę miał 16 stycznia 2009 roku. Przez 10 lat dał wiele koncertów, uświetniał oprawą muzyczną ważniejsze uroczystości parafialne.

Redemptor Cantat istnieje nieprzerwanie od dekady, chociaż wcale nie jest łatwo utrzymać grupę ludzi przez tak długi okres. - Nam się to udaje, bo tak naprawdę tworzymy wspólnotę. Nie tylko śpiewamy, spotykamy się na próbach, ćwiczymy wokalnie, by zaprezentować się przed parafianami, ale też jesteśmy grupą, która razem spędza czas. Przy różnych okazjach wspólnie wyjeżdżamy, koncertujemy, razem podejmujemy różne inicjatywy, żeby się integrować, zaprzyjaźniać, budować pozytywne relacje. To już nie jest wyłącznie grupa osób śpiewających, która się spotyka raz w tygodniu, a przed świętami częściej - mówi Katarzyna Kamieniecka.

- Rzeczywiście, początkowo nie było to łatwe, żeby utrzymać grupę. Jedni odchodzą, na ich miejsce pojawiają się nowi. Przez lata ukształtował się trzon chóru, mocny, zaangażowany, pełen radości - podkreśla dyrygent Agnieszka Chomik.

Obecnie chór liczy 36 osób. - Cały czas zachęcamy parafian, żeby dołączali do nas, ponieważ w grupie siła - dodaje pani Katarzyna.

Z okazji jubileuszu chór przygotował koncert kolęd. Parafianie mogli wysłuchać wiele znanych utworów, ale też i mniej popularnych. - Zawsze wzruszam się na takich wydarzeniach. Lubię nasz parafialny chór, kiedy śpiewa na uroczystościach. Kiedy ich słyszę, wiem, że w kościele dzieje się coś ważnego, a ich śpiew pogłębia moje przeżycia duchowe - mówi pani Aleksandra.