Wspólne świętowanie

Łukasz Czechyra

publikacja 13.01.2019 20:56

Mocni w Wierze a cappella kolędowali w parafii św. Franciszka z Asyżu.

Wspólne świętowanie Zespół Mocni w Wierze w tym roku świętuje 10-lecie działalności Łukasz Czechyra /Foto Gość

Mocni w Wierze to zespół, który powstał w 2009 roku. Rok jubileuszowy, bo w tym roku świętować będą 10-lecie działalności, rozpoczęli od koncertu kolęd w wykonaniu chóru Mocni w Wierze a cappella pod dyrekcją Piotra Serbintowicza. Pierwszy koncert odbył się w Łęgajnach przed tygodniem, a dziś, 13 stycznia, Mocni zaprezentowali się w kościele św. Franciszka z Asyżu, czyli w parafii, z której się wywodzą.

W repertuarze znalazły się nie tylko polskie kolędy i pastorałki, ale również świąteczne utwory rodem z Niemiec, Anglii czy pieśni prawosławne, pochodzące od naszych braci ze Wschodu.

- Kolędy wykonuje się z radością, nadzieją, miłością, bo przecież wiążą się mocno ze świętami Bożego Narodzenia. To repertuar, który wszyscy bardzo dobrze znają, a podczas ich śpiewania panuje niesamowita wręcz atmosfera. Gdy kolędujemy, czujemy więź ze słuchaczami, tak jak byśmy zostali zaproszeni przez nich do ich domów na świętowanie. Dodatkowo te utwory mają przepiękne melodie, to ich niezaprzeczalny atut - podkreśla P. Serbintowicz.