Selfie z Kopernikiem

Łukasz Czechyra

publikacja 16.01.2019 16:36

Po raz kolejny Muzeum Warmii i Mazur włączyło się w międzynarodową akcję Museum Selfie Day.

Selfie z Kopernikiem - Selfie Day jest doskonałą akcją promocyjną, dzięki której wiele osób poznaje muzea i ich niezwykłe zbiory - uważa Piotr Żuchowski Łukasz Czechyra /Foto Gość

Założenia są proste - muzea na całym świecie otwierają swoje drzwi i zachęcają do zrobienia sobie zdjęć z dziełami sztuki, w salach muzealnych, przygotowują również specjalne rekwizyty i stroje z różnych epok. Placówki zachęcają również do umieszczania zdjęć w internecie z hashtagiem #museumselfie.

Do akcji od kilku lat włącza się również Muzeum Warmii i Mazur - dyrektor Piotr Żuchowski podkreśla, że to wspaniała promocja dla placówek muzealnych, ponieważ wielu z tych, którzy robią sobie zdjęcia, udostępnia je w internecie, a potem wraca już nie tylko po to, by zrobić sobie zdjęcie, ale by po prostu podziwiać sztukę.

- Muzeum jest powołane po to, by gromadzić zabytki, oryginalne przedmioty, niezwykle cenne. To sprawia, ze jest to miejsce wyjątkowe, z pewnym charyzmatem, gdzie można napotkać niezwykle cenne dziedzictwo materialne. Podobnie jak Noc Muzeów, która stała się już zjawiskiem masowym, Selfie Day jest doskonałą akcją promocyjną, dzięki której wiele osób poznaje muzea i ich niezwykłe zbiory - uważa P. Żuchowski.