Świeccy apostołowie

Łukasz Czechyra

publikacja 19.01.2019 15:15

- Wszyscy jesteśmy posłani do świata - mówił członkom Akcji Katolickiej bp Janusz Ostrowski.

Świeccy apostołowie W homilii bp Ostrowski przypominał słowa Jezusa: "Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają". - Współczesny człowiek ma się źle, współczesny świat ma się źle, bo odrzuca prawdę, a nawet możliwość jej poznania - mówił duszpasterz Łukasz Czechyra /Foto Gość

W konkatedrze św. Jakuba odbyła się Msza św. w intencji członków Akcji Katolickiej oraz pielgrzymów, którzy pielgrzymowali z biurem podróży "Cezar". - Chcemy dziś podkreślić naszą jedność z Bogiem, ale również z drugim człowiekiem. Początek roku sprzyja refleksji nad tym, co udało się zrobić, a także zastanowić się nad tym, co możemy zrobić, żeby było jeszcze lepiej - tłumaczył ks. Michał Tunkiewicz.

Modlitwie przewodniczył bp Ostrowski. W homilii zaznaczył, że świat trzeba widzieć takim, jaki jest, a nie takim, jak nam się wydaje lub jaki chcielibyśmy, żeby był. Przypominał też słowa Jezusa: "Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają". - Współczesny człowiek ma się źle, współczesny świat ma się źle, bo odrzuca prawdę, a nawet możliwość jej poznania - mówił bp Ostrowski. - Chrystus posyłał do świata apostołów, a jeszcze wcześniej posłał 72 uczniów. My wszyscy poprzez chrzest należymy do tego grona posłanych w świat, aby diagnozować, leczyć i wnosić radość z poznawania prawdy - przekonywał bp Ostrowski.

Na zakończenie Mszy św. bp Janusz wręczył legitymację nowemu członkowi Akcji Katolickiej, a po Eucharystii zebrani udali się na spotkanie w Centrum św. Jakuba.