To jest wasz dom

Krzysztof Kozłowski

publikacja 22.01.2019 19:23

Wszystkie kanały w telewizji wyrażają ogromna dumę, że Panama jest gospodarzem - relacjonuje z ŚDM ks. Radosław

To jest wasz dom Jak zawsze wśród uczestników ŚDM panuje radosna atmosfera ks. Radosław Czerwiński

Panama leży pośrodku obu Ameryk. To bardzo biedny ekonomicznie kraj, ale okazuje się, że bogaty w wartości, których my Polacy możemy się uczyć.

- Wydaje się, że jest to serce, które bije radością życia i miłością do więzi rodzinnych. Nasza polska gościnność jest znana na całym świecie, ale Panama chyba nawet nas przerasta. Wszędzie jesteśmy przyjmowani jak bliska rodzina. Za każdym razem słyszymy: „To jest wasz dom” - opowiada ks. Radosław Czerwiński.

Przyznaje, że to co pielgrzymów zachwyca, to ich wiara. - Uchodzimy za pobożny naród, ale i Panamczycy mają Boga na pierwszym miejscu. Wszyscy ogromnie cieszą się Światowymi Dniami Młodzieży. Domy są ozdobione specjalnie na to spotkanie, wszystkie kanały w telewizji wyrażają ogromna dumę, że Panama jest gospodarzem - zauważa ks. Radosław.

Przychodzi refleksja, że „Bóg wybiera to co głupie, w oczach świata, aby zawstydzić wielkich tego świata”.

- I to trochę pasuje do Panamy. Wcześniej mało kto słyszał o tym kraju, nikt z nim się nie liczył. A tymczasem to miejsce, które uczy nas pokory, szacunku do ekologii, pokazuje jak szalenie ważna jest rodzina - mówi kapłan.