Koncert dla Filipa

Łukasz Czechyra

publikacja 10.02.2019 17:15

Na tym polega miłość chrześcijańska - mówi ks. Adrian Bienasz.

Koncert dla Filipa W Niekielkowie wystąpił Chór Warmii i Mazur Łukasz Czechyra /Foto Gość

W kościele w Nikielkowie odbył się charytatywny koncert uwielbieniowy „Dla Filipa”, podczas którego wystąpił Chór Warmii i Mazur z towarzyszącymi muzykami.

Filip ma 21 lat, w październiku 2018 roku doznał urazu rdzenia kręgowego.

Koncert zorganizowało Stowarzyszenie Nasze Nikielkowo przy współpracy Parafii św. Anny na Zielonej Górce w Olsztynie.

- Nasz kolega z Nikielkowa potrzebuje pomocy i to naturalne, że my - jako stowarzyszenia, które pracuje dla mieszkańców - pomagamy, jak możemy - tłumaczy Maja Barczuk-Kalisz ze stowarzyszenia.

- Kościół to wspólnota ludzie wierzących, ale również wspólnota tych, którzy mieszkają obok siebie. Niezależnie od wiary czy wyznania tworzymy pewną społeczność, która jest doświadczaniem zwykłej miłość drugiego człowieka, miłości do bliźniego, do sąsiada… pomysł na koncert powstał, kiedy zarówno stowarzyszenie, jak i rada parafialna zastanawiali się, co możemy zrobić dla Filipa - piękne, że w jednym czasie, w jednym miejscu przyszło takie doświadczenie spotkania serc, które chcą swój czas i przestrzeń oddać dla konkretnej osoby. Na tym polega prawdziwa miłość chrześcijańska - mówi ks. Adrian Bienasz.

- Przygotowaliśmy dziś pieśni uwielbieniowe, bo zależy nam na wspólnym śpiewamy. Przy okazji zbieramy pieniądze dla Filipa. Nasza rolą jest ewangelizacja i bardzo chętnie wspieramy takie działania - mówi Alicja Kucharzewska-Samko, dyrygent Chóru Warmii i Mazur.