Olsztyn. Konkurs "Ośmiu wspaniałych" rozstrzygnięty

Łukasz Czechyra

publikacja 29.03.2019 17:32

Na finał ogólnopolski do Warszawy pojedzie Oliwia Łysiak.

Olsztyn. Konkurs "Ośmiu wspaniałych" rozstrzygnięty Młodzież podkreśla, że pomagania innym to nic niezwykłego. Łukasz Czechyra /Foto Gość

W olsztyńskim ratuszu został rozstrzygnięty lokalny etap konkursu "Ośmiu wspaniałych". Jego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, na co dzień promujący pozytywne postawy i działający dla rówieśników, sąsiadów, osiedla, szkoły czy klasy.

- Chcę wam serdecznie podziękować za wasze otwarte serca, za waszą postawę, za dobre chęci, za to, że chcecie pomagać innym. To, co czynicie drugiemu człowiekowi, do was wraca, w waszym przypadku jest to dobro. Ten konkurs inspiruje do dalszych działań, zachęca innych do podejmowania podobnych inicjatyw - mówiła młodym Ewa Kaliszuk, wiceprezydent Olsztyna.

- Wolontariat to hobby. Przy każdej okazji, kiedy mogę komuś pomóc, czuję się lepiej, wchodzę jakby stopień wyżej. To trochę jak ze sportem - kiedy uda nam się coś zrealizować, dostajemy jakiś medal, nagrodę. To jest to motywacja, żeby dalej pracować. A jeśli coś nie wyjdzie, robimy wszystko, żeby następnym razem się udało. Ja zawsze jestem wdzięczna, kiedy mogę komuś pomóc - podkreśla Oliwia, którą kapituła konkursu uznała za najlepszą wolontariuszkę z Olsztyna i to ona pojedzie na finał ogólnopolski do Warszawy.