Reszel. Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła

Łukasz Czechyra

publikacja 29.06.2019 15:04

Wierni z parafii śś. Piotra i Pawła przeżywali odpust parafialny.

Reszel. Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła Uroczystościom przewodniczył ks. Piotr Dernowski Łukasz Czechyra /Foto Gość

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. kan. Piotr Dernowski, pochodzący z reszelskie parafii kapłan obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia kapłaństwa. W homilii podkreślił, że każdy jubileusz: odpust, imieniny czy rocznica są okazją do przeżywania wspólnie radości w Bogu.

- Rocznice służą m.in. do budowania jedności miedzy nami - mówił duszpasterz.

- 25 lat temu razem odprawiałem tutaj Mszę św. prymicyjną. To radosne przeżycie i okazja do Podziękowania za nieustanną modlitwą w intencji powołań, ale też powołanych: abyśmy jako kapłani z jednej strony bronili tego, co niezmienne, wartości Ewangelii i wzorem św. Piotra stali na straży sakramentów. Byśmy mając klucze otrzymane od Chrystusa bronili tego, czego bronić powinniśmy. Z drugiej strony, żebyśmy wzorem św. Pawła byli otwarci na nowe sposoby głoszenia niezmiennej nauki Ewangelii. Abyśmy mieczem Słowa Bożego zdobywali Chrystusowi kolejnych chrześcijan, a także tych, którzy być może zwątpili, wystygli w swojej wierze, może zostali zgorszeni postępowaniem ludzi Kościoła. Dzięki bliskości Chrystusa możliwe jest nawrócenie i przemiana serc - mówił ks. Dernowski.