Jubileusz sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Łukasz Czechyra

dodane 05.07.2019 19:56

10 lat temu, 5 lipca 2009 roku, przy kościele św. Józefa w Olsztynie zostało ustanowione archidiecezjalne sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Jubileusz sanktuarium Miłosierdzia Bożego Dziękczynnej Mszy św. przewodniczył ks. Tomasz Stempkowski. Łukasz Czechyra /Foto Gość

W dniu jubileuszu ks. kan. Tomasz Stempkowski przewodniczył dziękczynnej Mszy św.

- Chcemy dziękować Panu Bogu za ten jubileusz. Modlimy się dziś w intencji wszystkich, którzy są związani z tym miejscem, którzy je budują poprzez swoją modlitwę. Myślimy również o ks. prał. Bronisławie Siekierskim, który był proboszczem, kiedy 10 lat temu nastąpiła uroczystość intronizacji obrazu Jezusa Miłosiernego i jednocześnie zostało ustanowione w naszym kościele sanktuarium Miłosierdzia Bożego - mówił ks. Stempkowski.

5 lipca 2009 roku w kościele św. Józefa Prymas Józef Glemp przewodniczył uroczystościom, podczas których do świątyni powrócił obraz Jezusa Miłosiernego - wizerunek peregrynował po parafiach archidiecezji warmińskiej w latach 2008-2009.

- Ten obraz pozostał w oczach i sercach wielu diecezjan i wielu parafian - wspominał w homilii ks. Wojciech Łazowski, uczestnik wydarzeń sprzed 10 lat. - Dziękujemy Bogu za sanktuarium Miłosierdzia Bożego, za to ogromne dzieło. Ufamy, że będzie się przyczyniało do zmacniania wiary i pogłębiania relacji z Bogiem i drugim człowiekiem - mówił ks. Łazowski.