Spotkanie Młodych

Łukasz Czechyra

publikacja 23.11.2019 18:34

Do Ostródy przyjechało ponad 2 tys. młodych osób, by razem rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Spotkanie Młodych Na scenie pojawił się m.in. ks. Jakub Bartczak. Łukasz Czechyra /Foto Gość

W tym roku spotkanie młodzieży odbyło się pod hasłem „Przystań”. Organizatorzy poprosili młodzież, by przywiozła ze sobą m.in. lampiony. - Mamy przystań, potrzebne nam też latarnie. Latarnia to światło, a takim światłem jest Chrystus - oświeca nasze drogi. Drobny symbol, lampion, ma wyrażać gotowość do przyjęcia tego światła, tego, że nie chcą trwać w mroku, który jest - widzimy ilu wokół nas jest smutnych ludzi. Kościół ma to bogactwo, że niesie siłę bycia razem, a kiedy jesteśmy razem, to człowiek się uśmiecha - tłumaczy ks. Radosław Czerwiński, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Podczas spotkania była wspólna modlitwa, adoracja Najświętszego Sakramentu, na scenie zaprezentował się m.in. ks. Jakub Bartczak, iluzjonista Rafał Kotlewski oraz muzyczny zespół Warmińskiego Duszpasterstwa Młodzieży. Głównym punktem spotkania była Msza św., a wspólnej modlitwie przewodniczył bp Janusz Ostrowski. - Razem, wspólnie, mamy odkrywać drogę Chrystusa. Spotkanie z Chrystusem to nie smutny obowiązek, ale to radość i wyzwolenie w człowieku wszystkiego tego, co najlepsze, co otrzymał od Pana Boga - podkreślał bp Ostrowski.

Homilię wygłosił ks. Karol Tomczak, który tłumaczył młodym, że nikt do Ostródy nie przybył przypadkiem. - Każdy z was jest ważny. Macie młode serca, zapał i chcę was prosić, byście tego nie zgubili. Jesteś bardzo ważny, Bóg cię potrzebuje, Kościół cię potrzebuje - właśnie twojej młodości, entuzjazmu, młodego serca - mówił duszpasterz.