Weekend cudów

Łukasz Czechyra

publikacja 07.12.2019 21:04

Wolontariusze Szlachetnej Paczki rozwożą dary potrzebującym. W Gietrzwałdzie odbył się dodatkowy specjalny koncert - "Szlachetne Serca".

Weekend cudów Na scenie zaprezentował się m.in. zespół Ritmo Flamenco. Łukasz Czechyra /Foto Gość

Chcemy pokazać, jak działa magazyn Szlachetnej Paczki. Wiele osób myśli, że to jest proste, łatwe i przyjemne, że wystarczy zawieźć w odpowiednie miejsce paczki przygotowane przez darczyńców. Tymczasem to naprawdę wielka praca wspaniałych ludzi - mówi Alicja Kucharzewska-Samko, liderka rejonu Gietrzwałd.

Oprócz zaprezentowania „od kuchni”, jak pracują podczas "weekendu cudów", wolontariusze chcieli zachęcić do jeszcze większej aktywności i zaangażowania w pomaganie innym. Stąd pomysł na koncert, na który biletem wstępu były żywność czy produkty chemiczne. - Wszystkie te podarki trafią jutro do naszych rodzin - dodaje A. Kucharzewska-Samko.

W Szlachetnej Paczce działa od 12 lat, a od dwóch lat jest liderką w Gietrzwałdzie, najmłodszym rejonie w województwie warmińsko-mazurskim. Jak podkreśla, w pracę oprócz wolontariuszy angażuje się wiele osób - młodzież pomagała robić plakaty i dekoracje, leśnicy przywieźli choinki, mnóstwo ludzi przynosiło im ciasta czy obiad. - Każdy angażuje się jak może. To naprawdę "weekend cudów", bo pokazujemy światełko w tunelu ludziom, którzy już stracili nadzieję - podkreśla Alicja.