Betlejem na Warmii i Mazurach

ks. Dariusz Sonak

publikacja 27.12.2019 14:37

18 stycznia w Ostródzie po raz drugi wystąpią artyści z całej Polski.

Betlejem na Warmii i Mazurach - Te koncerty mają nam pomóc w zrozumieniu tajemnicy wcielenia, przeżyciu jej w swoim życiu oraz głoszeniu całemu światu - mówi ks. Michał Tunkiewicz. ks. Dariusz Sonak/Foto Gość

Koncert „Betlejem w Polsce” oprócz misji ewangelizacyjnej ma też wymiar charytatywny. - Mamy różne formy ewangelizacji i przekazywania dobrej nowiny o tym, że Bóg narodził się, by być bliżej nas. Do tych form zaliczamy jasełka, od kilku lat orszak Trzech Króli oraz kolędowanie - mówi ks. Michał Tunkiewicz, wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa ogólnego.

- Coraz rzadziej możemy spotkać kolędników pukających do naszych drzwi. Rozwinęła się natomiast forma koncertów kolędowych. Te koncerty nie mają być jedynie odtworzeniem utworów i wysłuchaniem ich, ale mają nam pomóc w zrozumieniu tajemnicy wcielenia, przeżyciu jej w swoim życiu oraz głoszeniu całemu światu - dodaje.

Na scenie pojawią się zespół Arka Noego, Natalia Niemen, Robert Friedrich Litza, Mietek Szcześniak i wielu innych artystów.

Dochód z tego wydarzenia między innymi wspiera akcję charytatywną. Każdy, kto kupi bilet na koncert lub  płytę „Betlejem w Polsce”, zostanie „ambasadorem miłosierdzia”. Pieniądze z tej akcji pomogą realizować lokalnie dzieła ewangelizacyjne oraz wsparcie dla osób potrzebujących.

Koncerty w tym roku odbędą się w 11 największych miastach w Polsce. Dotychczas odbyło się 39 takich koncertów, w których uczestniczyło 160 tysięcy osób.

Bilety można nabywać w wydziale duszpasterskim, w księgarni diecezjalnej w Olsztynie oraz w parafiach.