Komunikat arcybiskupa warmińskiego w sprawie koronawirusa

ks. Dariusz Sonak

publikacja 06.03.2020 19:57

"Zachęcam duchowieństwo i wiernych do modlitwy w intencji wszystkich, których dotknęła ta epidemia" - pisze abp Józef Górzyński.

Komunikat arcybiskupa warmińskiego w sprawie koronawirusa Metropolita warmiński wzywa do śpiewu suplikacji "Święty Boże, święty mocny". Łukasz Czechyra /Foto Gość

W Polsce pojawiły się pierwsze osoby zarażone koronawirusem, także w naszej archidiecezji. Arcybiskup Górzyński zachęca do modlitwy w intencji wszystkich, których dotknęła epidemia.

Treść komunikatu:

"W związku z pojawieniem się koronawirusa na terenie Polski, a także naszej Archidiecezji zachęcam duchowieństwo i wiernych do modlitwy w intencji wszystkich, których dotknęła ta epidemia. Bardzo proszę, żeby podczas każdej Mszy św. w modlitwie wiernych pamiętać o chorych i ich bliskich, a także o lekarzach i wszystkich pracownikach służby zdrowia. Zachęcam do wspólnego śpiewu suplikacji »Święty Boże, święty mocny«, błagalnej modlitwy podejmowanej przez wiernych od wieków w chwilach zagrożeń, także jako prośba o ustanie epidemii.

Z Chrystusowym pozdrowieniem,

+ Józef Górzyński, Arcybiskup Metropolita Warmiński".