Dzięki studiom

Krzysztof Kozłowski

publikacja 12.06.2020 19:50

Rozpoczęła się rekrutacja na wydział teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. - Rewelacyjny wydział, rewelacyjni ludzie, rewelacyjni wykładowcy - podkreśla Michał.

Dzięki studiom Dziś mogę powiedzieć, że dzięki studiom moja relacja z Panem Bogiem jest zupełnie inna - wyznaje Michał Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

Chcielibyśmy zaprosić do podjęcia studiów na naszym wydziale. Oferujemy dwa kierunki, naukę o rodzinie oraz teologię. W ramach teologii mamy specjalizację nauczycielską oraz teologię 30+ dedykowaną dla tych, którzy pragną pogłębić wiedzę z nauki Kościoła katolickiego. W przypadku nauki o rodzinie oferujemy szeroko rozumianą mediację oraz specjalność wspomagania rodziny i opieki dziecka, jak również wychowanie do życia w rodzinie i społeczeństwie - mówi ks. dr hab. Karol Jasiński, prof. UWM.

Młody człowiek, który kończy szkołę średnią, stoi przed trudnym wyborem kierunku studiów, wyborem, który często kształtuje jego przyszłe dorosłe życie. - Po maturze przez dwa lata pracowałem. Nie planowałem studiów, ale w tym czasie miałem sporo czasu na przemyślenia, kim tak naprawdę chcę być w życiu, czym się zajmować. I przyszła taka myśl, może natchnienie, może teologia? - opowiada Michał Kołakowski, student IV roku teologii z zakresu nauczania religii. Okazało się, że wybór był trafny. Podczas studiów człowiek nie tylko nabywa wiedzę, ale też ubogaca swoją duchowość.

- Dzięki studiom moja relacja z Panem Bogiem jest zupełnie inna, weszła na wyższy poziom - uśmiecha się. Przekonuje, że warto podjąć naukę na wydziale teologii. - Rewelacyjny wydział, rewelacyjni ludzie, rewelacyjni wykładowcy. Jesteśmy małym wydziałem, co przekłada się na relacje - podkreśla Michał.

Dobrze czas studiów wspominają absolwenci wydziału. Emilia Mączka ukończyła oba kierunki. - Będąc ukształtowanym na odpowiednich wartościach, ma się do czego odnieść, postawić fundamentalne pytanie, czy propozycje świata są dobre dla człowieka, co mu dają. Wszystko dzięki temu, że studiuje się m. in. Pismo Święte, poznaje ojców Kościoła, którzy wskazują, jak żyć. To motywuje do pracy nad sobą, nad swoim charakterem - wyznaje.