Zakończenie roku formacyjnego młodzieży

Łukasz Czechyra

publikacja 20.06.2020 16:45

W parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie odbyła się dziękczynna Msza św.

Zakończenie roku formacyjnego młodzieży Młodzi ludzie z parafialnych wspólnot dziękowali za miniony rok. Łukasz Czechyra /Foto Gość

Chcemy dziś dziękować za rok formacji młodzieży, która gromadzi się przy naszej parafii: Liturgiczną Służbę Ołtarza, zespół muzyczny, młodzież z naszej wspólnoty. Chcemy dziękować Bogu za czas spotkania z Nim i we wspólnocie. Chcemy dziękować za rok szkolny, rok akademicki, podziękować za zdane egzaminy, za wszystko, czym Bóg nas w tym roku obdarował - mówi na rozpoczęcie Eucharystii ks. Paweł Jakubowski.

Homilię wygłosił ks. Andrzej Stankiewicz. - Cytując słowa psalmisty „całym sercem raduję się w Panu” za to, że możemy się wspólnie modlić, gromadzić w świątyni bez ograniczeń. Chciałbym podziękować wam wszystkim za to, że tworzycie wspólnotę, że jesteście otwarci na poznawanie Boga, że chcecie uczyć się Chrystusa i mimo wielu trudności, które napotykamy, iść przez życie razem z Nim - mówił duszpasterz.

Nawiązując do Ewangelii przypomniał, że nawet Maryja i Józef nie zawsze rozumieli Chrystusa. - Są sprawy po ludzku po prostu za trudne, za którymi nie nadążamy. To normalne. Ale wiara nie polega na pełnym zrozumieniu, a również na zaufaniu. Zachęcam was, byście - tak jak słyszeliśmy, co Jezus czynił w świątyni - przysłuchiwali się, zadawali pytania, nie bali się pytać o to, czego nie rozumiecie. Ale bądźcie cierpliwi, słowo zasiane w waszym sercu w końcu wyda piękne owoce - mówił ks. Stankiewicz.