Zakończenie roku szkolnego

Łukasz Czechyra

publikacja 26.06.2020 15:03

Uczniowie z Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Świętej Rodziny w Olsztynie dziękowali podczas Mszy św. za miniony rok szkolny.

Zakończenie roku szkolnego Uczniowie dziękowali Panu Bogu za miniony rok szkolny. Łukasz Czechyra /Foto Gość

Jak co roku zarówno za rozpoczęcie jak i na zakończenie nauki uczniowie z Katolika zebrali się na wspólnej modlitwie. - To był trudny rok, wymagający wiele od uczniów, nauczyli i rodziców - przyznaje Anna Kobarynka-Łysek, dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Zanim uczniowie z podstawówki odebrali świadectwa ukończenia i promocji do kolejnej klasy zebrali się na Mszy św. w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. prał. Andrzej Pluta.

- Panu Bogu dziękujemy za ten czas, za ten trudny czas, jakie w tym roku mieliśmy, prosimy, aby Jego błogosławieństwo towarzyszyły nam również podczas wakacji, jak również po wakacjach, abyśmy mogli wrócić do szkoły i normalnie się uczyć - mówił na początku Mszy św. ks. Pluta.

W homilii przypomniał, że czas wakacji to czas odpoczynku. - Wypoczynek nie oznacza totalnego lenistwa. Mamy szansę na poznanie wielu nowych rzeczy, wykorzystajmy to. Pamiętajmy też, że nie ma wakacji od Pana Boga, nie dyspensujmy się od Mszy św. Życzę Wam, rodzicom, nauczycielom, abyśmy zakochali się w Jezusie Eucharystycznym, zobaczycie, że kiedy ktoś jest blisko Pana Boga, to On wtedy obficie błogosławi. Życzę wam, aby Jezus był dla was bardzo bliskim przyjacielem - mówił ks. Pluta.