Zaufaj i bądź pewny

Krzysztof Kozłowski

publikacja 25.04.2021 21:30

W kościele św. Józefa w Olsztynie sprawowano Mszę św. w intencji tegorocznych maturzystów z archidiecezji warmińskiej.

Zaufaj i bądź pewny Mszy św. w intencji maturzystów przewodniczył ks. Eryk Sienkiewicz. Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

Co roku maturzyści odbywali pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie. W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z pandemią, nie było to możliwe. Stąd inicjatywa Warmińskiego Duszpasterstwa Młodzieży, by wspólnie modlić się o dary Ducha Świętego i potrzebne łaski.

- To ostatnie dni przygotowania się do matur. Tegoroczni maturzyści nie mieli łatwo, większość ostatniego roku liceum musieli uczestniczyć w zdalnym nauczaniu. Jest to również czas dokonywania ważnych wyborów życiowych, czas rozpoznawania swojego powołania - podkreślał ks. Kamil Wyszyński.

Zwracając się do maturzystów, zachęcał do modlitwy i przyjęcia postawy pełnego zaufania Bogu. - Macie za sobą trudny czas przygotowań zdominowany przez pandemię. Dziś jest czas, by uświadomić sobie, że w tym wszystkim nie jesteś sam. Zaproś Jezusa do tych ważnych wydarzeń, które są przed tobą, do matury, w rozpoczynającą się dojrzałość, do wyboru drogi życia - mówił duszpasterz.

Wielu młodych odczuwa w tym okresie strach i lęk. Jaka będzie przyszłość?  - Pamiętaj, Bóg jest Dobrym Pasterzem, który ciebie nie zostawi. On cię poprowadzi. Wystarczy zaufać Jezusowi. Niech to będzie podstawa twojego życia. Zaufaj i bądź pewny, że On jest tym, który prawdziwie może ci pomóc. On obdarzy cię tym, co jest ci potrzebne. Zostańcie z tym słowem: „zaufanie”. Zaufaj Mu, a zobaczysz, co będzie się w twoim życiu działo - mówił ks. Wyszyński.