Spotkanie w słowie

Krzysztof Kozłowski

publikacja 29.04.2021 17:28

W urzędzie wojewódzkim w Olsztynie zostały wręczone nagrody i wyróżnienia laureatom Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda.

Spotkanie w słowie Nagrody wręczali: wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, starosta powiatu olsztyńskiego Andrzej Abako i wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej Wojciech Hanelt Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

- Celem konkursu jest popularyzacja czytania Pisma Świętego. Co roku skupiamy się na innej księdze, w tym uczestnicy musieli poznać Ewangelię św. Jana. Myślę, że w czasie pandemii wnikanie w Słowo Boże jest cenne. W tak niepewnych czasach dostrzegamy coś, co jest niezmienne i pewne, do czego każdy wierzący i poszukujący może się odnieść. Tak młodzi ludzie z klas podstawowych mogą, biorąc udział w konkursie, poznać żywe i skuteczne Słowo. Naszą nadzieją jest, że to zaowocuje w ich przyszłym życiu - mówi Agnieszka Bułak, koordynator konkursu.

- To dla mnie cenna inicjatywa, która pozwala rozwijać w sobie wiarę, umiejętności poznawania Pisma Świętego. Lektura Biblii jest pasjonująca i zachęcam do niej każdego. Przecież to najważniejsza księga w naszej wierze, która potrafi przemienić człowieka. Konkurs to dobra okazja do zmierzenia się ze Słowem Bożym - uważa zwycięzca Piotr Mazurowski z SP nr 1 w Kętrzynie, zwycięzca w kategorii klas starszych. Jak mówi, zwycięstwo daje satysfakcję. - Choć większą daje możliwość spotkania się sam na sam z Bogiem w Piśmie Świętym - podkreśla.

Laureaci wezmą udział w międzydiecezjalnym finale, który odbędzie się 12 czerwca w Rumii. W sumie w konkursie wzięło udział ponad 300 uczniów z 41 szkół naszego województwa.

Laureaci klas IV-VI: I miejsce Jan Kryczka ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Olsztynie, II miejsce Jan Filipowski, III – Ewa Brzozowska, oboje ze Szkoły Podstawowej w Lubawie.

Laureaci klas VII-VIII: I miejsce Piotr Mazurowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętrzynie; II Miejsce Maja Zyśk ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Olsztynie; III miejsce Kornelia Dudziec ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu.