Zbiórka elektrośmieci

Krzysztof Kozłowski

publikacja 17.07.2021 13:49

W parafiach trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektrotechnicznego prowadzona przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw "Pro Missio".

Zbiórka elektrośmieci Zbiórka trwa do 25 lipca. Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

Do parafii archidiecezji warmińskiej, które zgłosiły się do udziału w inicjatywie prowadzonej przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”, można przynosić zużyty sprzęt elektryczny i elektrotechniczny.

– Nasza parafia od kilku lat uczestniczy w tej akcji. Cieszy się ona dużą popularnością. Pozbywając się niepotrzebnych rzeczy, możemy włączyć się w dzieło pomocy misjom, tworząc powszechną wspólnotę Kościoła – podkreśla ks. Andrzej Pluta, proboszcz parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie.

W tym roku dochód z akcji zostanie przeznaczony na wsparcie Kościoła na Wschodzie i Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Do tej pory poprzez taką działalność – związaną z przetwarzaniem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odzysku pochodzących z niego surowców – udało się sfinalizować kilka projektów humanitarno-edukacyjnych, m.in: wsparcie dla sierocińca w Livingstone w Zambii, dożywianie dzieci w Urugwaju, budowę studni dla szkoły w Makr w Nigerii, czy wsparcie dla internatu dla dziewcząt im. Matki Bożej Copacabana w Bulo Bulo w Boliwii.