Bezpiecznie nad wodą

Łukasz Czechyra

publikacja 15.06.2022 14:07

W Olsztynie odbyła się inauguracja ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Bezpiecznie nad wodą Mamy specjalnie wyszkolonych funkcjonariuszy, którzy dbają o bezpieczeństwo nad wodą - mówił nadinsp. Tomasz Klimek. Łukasz Czechyra /Foto Gość

To już 6. edycja akcji informacyjno-edukacyjnej - w jej trakcie odbywają się m.in. festyny z grami, konkursami czy wykładami, a także pokazy służb mundurowych. Wszystko po to, by zwiększać wiedzę na temat bezpiecznego wypoczynku.

- W Olsztynie inaugurujemy dziś sezon wodny w ramach ogólnopolskiej akcji. Gdzie jak nie tu? Mamy ponad 3 tys. jezior, a także Zalew Wiślany. Nad bezpieczeństwem nad wodą w naszym województwie czuwa m.in. 80 funkcjonariuszy policji specjalnie wyszkolonych do służby nad wodą. Dysponujemy 31 łodziami. Bezpieczeństwo nad wodą to jednak nie tylko patrolowanie, a również profilaktyka, od najmłodszych lat uczenie jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą - wymienia nadinsp. Tomasz Klimek, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.

W inauguracji akcji wzięli udział m.in. wojewoda Artur Chojecki, Jolanta Piotrowska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego czy Stanisław Gorczyca, sekretarz miasta Olsztyn. - Przed nami wakacje, to czas wypoczynku, radości, a nawet beztroski. Służby czuwają i przygotowują się by był to również czas bezpieczny, bo to jest gwarancją, że będzie to czas prawdziwie szczęśliwy - mówił wojewoda.