Nowa wspólnota Odnowy w Duchu Świętym

Łukasz Czechyra

publikacja 19.08.2022 09:09

Od września w parafii św. Franciszka z Asyżu swoje spotkania rozpocznie nowa Katolicka Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Chrystus fundamentem".

Nowa wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 7 września. Roman Koszowski /Foto Gość

Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 7 września i rozpocznie się Mszą św. o godz 18, a po wspólnej modlitwie będzie spotkanie formacyjne w domu parafialnym.

Formacja ma być oparta na Katechizmie Kościoła Katolickiego, a spotkania odbywać się będą w cyklach 6-tygodniowych, spotkanie co 2 tygodnie, czyli 3 w cyklu. Na pierwszym spotkaniu będzie konferencja oparta na danym fragmencie KKK, następnie przez dwa tygodnie każdy z członków będzie samodzielnie czytał i rozważał te treści, drugie spotkanie to spotkanie z adoracją w ciszy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Kolejna przerwa to czas na spotkanie w mniejszych grupach na dzielenie, a cykl zakończy typowe spotkanie modlitewne w duchu Odnowy.

- Katechizm Kościoła Katolickiego to fundament naszej wiary, a my, jako dojrzali chrześcijanie, chcemy mocno stąpać po ziemi, a nie tylko chodzić z głową w chmurach. Mamy świadomość, że będzie to głęboka i wymagająca formacja dla każdego, dlatego też zależy nam na zaangażowaniu i włączeniu w to dzieło wszystkich członków wspólnoty. Oczywiście - ponieważ jesteśmy w strukturach Katolickiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym - będzie lider oraz opiekun duchowy, którym będzie ks. Marcin Wrzos, jednak chcemy, by wszyscy czuli się odpowiedzialnymi - tłumaczy Emilia Tarabasz

- Naszym zamysłem jest, by była to wspólnota dla osób mniej więcej w podobnym wieku - już po studiach, mniej więcej do 45. roku życia. Naszym zdaniem w takiej grupie, podobnej wiekowo, łatwiej pewne rzeczy przekazać, ponieważ pojawia się - jakby automatycznie - wspólnota myśli, podobne potrzeby, pragnienia. Łatwiej też się w takim gronie dzielić, ponieważ nie ma bariery, którą może powodować wiek - mówi Karolina Żabka.

Więcej o nowej wspólnocie w 33. numerze "Posłańca Warmińskiego" - Gościa Niedzielnego.