W Sanktuarium Matki Jedności Chrześcijan w Świętej Lipce odbyły się uroczystości odpustowe Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Sumie odpustowej przewodniczył abp Józef Górzyński. Homilię wygłosił ks. prof. Lucjan Świto. Msza św. zakończyła się procesją Eucharystyczną, po której abp Józef Górzyński odczytał akt oddania archidiecezji warmińskiej w opiekę Najświętszej Maryi Panny Świętolipskiej.