Po rocznej formacji uczestnicy kursów liturgicznych zgromadzili się w Kościele św. Jana Ewangelisty w Bartoszycach, by na uroczystej Mszy św. otrzymać błogosławieństwo i zostać posłanym do posługi w parafiach. Uroczystej Mszy św. w Kościele św. Jana Ewangelisty w Bartoszycach przewodniczył ks. kan. Michał Tunkiewicz, wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa. Homilię wygłosił wicerektor WSD Hosianum ks. Radosław Czerwiński.