Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Posłaniec Warmiński

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • Opinie
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • Archidiecezja
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 36/2025
    GN 36/2025 Dokument:(9406888,Szczęście w nieszczęściu)
  • Historia Kościoła (11) 05/2025
    Historia Kościoła (11) 05/2025 Dokument:(9398688,„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wyjście przed szereg czy uzdrawianie pamięci?)
  • GN 35/2025
    GN 35/2025 Dokument:(9399234,Nieznajomość prawdy szkodzi )
  • GN 34/2025
    GN 34/2025 Dokument:(9390659,Ale o co chodzi?)
  • GN 33/2025
    GN 33/2025 Dokument:(9378299,Fiction niekoniecznie science)
olsztyn.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji warmińskiej → Wolność wywalczona i wymodlona

Wolność wywalczona i wymodlona przejdź do galerii

W Wilkowie odsłonięto obelisk z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

 
Obelisk poświęcił ks. Ciarkowski Łukasz Czechyra /Foto Gość

Uroczystości w Wilkowie z udziałem m.in. wojewody Artura Chojeckiego, parlamentarzystów, przedstawicieli władz i lokalnej społeczności rozpoczęły się od koncertu pieśni patriotycznych w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Najważniejszym punktem obchodów była Msza św., podczas której zebrani dziękowali Bogu za dar niepodległości. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. Wojciech Sokołowski MIC, a homilię wygłosił ks. Wojciech Ciarkowski, który przypomniał drogę Polaków do niepodległości. - Wolność trzeba było wywalczyć, wypracować i wymodlić - mówił duszpasterz.

Po Mszy św. nastąpiło poświęcenie i odsłonięcie obelisku, który stanął obok pomnika św. Jana Pawła II, odsłoniętego niespełna miesiąc wcześniej. - Ten pomnik wynika z potrzeby serca. Kultywuję polskie wartości, a hasło „Bóg, honor, ojczyzna” jest w moim sercu aż do śmierci. Zależy mi na tym, żeby młode pokolenie wyrastało na wspaniałych, mądrych Polaków, którzy będą dumni z Polski. Św. Jan Paweł II mówił, że Polska jest matką szczególną i dlatego ma prawo do miłości szczególnej - mówił ks. Ciarkowski.

Jak mówi wojewoda Chojecki, na Warmii i Mazurach wiele społeczności lokalnych organizuje własne uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania niepodległości, co jest niezwykle cenne, gdyż wynika nie z narzuconych rocznicowych obchodów, ale z potrzeby serca. - Polska jest taką trochę mozaiką, złożoną z różnych elementów i w różnych miejscach, w różny sposób rocznica odzyskania niepodległości jest obchodzona. Ale zawsze z wielką miłością do naszej ojczyzny, wielkim szacunkiem dla ojców naszej niepodległości i z troską o przyszłe pokolenia, które mają budować dobrobyt Polski i wolność na doświadczeniach przeszłych pokoleń - mówił wojewoda.

« ‹ 1 › »
Uroczystości w Wilkowie

Foto Gość DODANE 03.11.2018 AKTUALIZACJA 03.11.2018

Uroczystości w Wilkowie

​W Wilkowie odsłonięto obelisk z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.  
oceń artykuł Pobieranie..

Łukasz Czechyra

|

GOSC.PL

publikacja 03.11.2018 16:57

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI
  • WILKOWO

Polecane w subskrypcji

  • Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
    • Polska
    • Karol Białkowski
    Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
  • Królowa pękniętej ziemi. Jak w 1925 r. Maryja Piekarska połączyła podzielone granicą śląskie rodziny
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Królowa pękniętej ziemi. Jak w 1925 r. Maryja Piekarska połączyła podzielone granicą śląskie rodziny
  • Abp Przybylski dla GN: Rolą Kościoła jest scalić słowem Bożym popękanych ludzi
    • Rozmowa Gościa
    • ks. Adam Pawlaszczyk
    Abp Przybylski dla GN: Rolą Kościoła jest scalić słowem Bożym popękanych ludzi
  • „Od krzyża do krzyża, od Bałtyku do Tatr”. Motocykliści pielgrzymują
    • Kościół
    • Adam Śliwa
    „Od krzyża do krzyża, od Bałtyku do Tatr”. Motocykliści pielgrzymują
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X