Nowy numer 17/2024 Archiwum

Lider aktywności

Radni Dobrego Miasta podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia miejscowości do międzynarodowego stowarzyszenia „Cittaslow – Międzynarodowej Sieci Miast Dobrego Życia”.

Aby znaleźć się w grupie wybranych, trzeba sobie na to zapracować. I praca nie kończy się w momencie uzyskania certyfikatu, gdyż wymagany jest ciągły proces doskonalenia i dopasowywania się do wymogów ideologii Cittaslow. Zyskują na tym, choć nie od razu, mieszkańcy. Zyskują również środowisko naturalne oraz region, w którym miasta się znajdują. Do tej pory do stowarzyszenia przyjęto: Reszel, Biskupiec, Lidzbark Warmiński, Bisztynek, Nowe Miasto Lubawskie, Murowaną Goślinę z Wielkopolski, Lubawę, Ryn i Olsztynek.

Stowarzyszenie Cittaslow powstało w 1999 roku we Włoszech. Jego ideą jest rezygnacja z intensywności wielkomiejskiego stylu życia na rzecz większego dopasowania się do rytmu natury, lokalności i tradycji. Miasta pretendujące do stowarzyszenia muszą spełnić szereg warunków regulaminu przystąpienia oraz poddać się procedurze formalnej.

Warto podkreślić, że ogólnopolski dwutygodnik budowlany „Profile” wyróżnił Urząd Miejski w Dobrym Mieście Certyfikatem Lidera Aktywności Inwestycyjnej. Certyfikat ten przyznany został za przedsiębiorczość i podejmowanie szeroko zakrojonych działań na rzecz rozwoju miasta. 1 marca wyróżnienie odebrane zostało przez Beatę Harań, zastępcę burmistrza, podczas targów Interbud w Łodzi.

O tym, że Dobre Miasto faktycznie zmienia swoje oblicze, może świadczyć fakt, iż  w Urzędzie Miejskim podpisana została umowa na remont ul. Warszawskiej i części ul. Zwycięstwa. W ramach tego remontu wykonane zostaną m.in. nowe chodniki, zatoki postojowe oraz nowe nawierzchnie jezdni. Wprowadzone też zostanie, z myślą o poprawieniu bezpieczeństwa mieszkańców, aktywne oznakowanie przejść dla pieszych. Termin wykonania prac upływa 15 lipca br.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy