Nowy numer 13/2024 Archiwum

Warmińska metrówka hitem internetu

Metrówka, czyli dbamy o zalecany metr odległości. Ale ten metr jest również symbolem tego, że w tym czasie powinniśmy ten dystans skracać w relacji z Panem Bogiem.

Młody warmiński Kościół szerzy Ewangelię, a wszystko w ramach akcji Warmińskiego Duszpasterstwa Młodzieży "Skracamy dystans", której symbolem stała się metrówka.

- Mamy czas, dla niektórych trudny, kiedy jesteśmy daleko od znajomych, od wspólnot, od świątyń. Siedzimy w domach i często nie wiemy, co zrobić z czasem kwarantanny. Dlatego zaprosiliśmy wszystkich do spotkań. Kiedy siedzisz w pokoju, pamiętaj, że Pan Bóg jest, pomimo tego, że nie możesz być w kościele, nie możesz przyjść na Eucharystię, na nabożeństwo Drogi Krzyżowej - mówi warmiński duszpasterz młodzieży ks. Kamil Wyszyński.

Tak zrodziła się inicjatywa "Skracamy dystans", realizowana przede wszystkim za pomocą profilu duszpasterstwa na Facebooku (tutaj), czy na kanale duszpasterstwa na You Tube (tutaj).

- Metrówka, czyli z jednej strony dbamy o zalecany metr odległości, który mamy zachować w kontaktach osobistych, z drugiej ten metr jest symbolem tego, że w tym czasie powinniśmy ten dystans skracać w relacji z Panem Bogiem - wyjaśnia duszpasterz.

Młodzi mają do wykonania na Facebooku trzy zadania. Mają udostępnić zdjęcie z metrówką, być na rekolekcjach wielkopostnych on-line, oraz powinni zaprosić co najmniej trzy osoby do wspólnoty Kościoła on-line. W tym wszystkim najważniejsze jest to, aby się wspólnie modlić, choćby przed telefonem, tabletem czy komputerem, by oglądać na żywo nabożeństwa, wysłuchiwać rekolekcji.

- Między innymi emitujemy na Facebooku na żywo Mszę św. młodzieżową w niedzielę o 18.00, w piątki o 19.00 Drogę Krzyżową - wymienia ks. Wyszyński.

Kolejna akcja, to "Pomysł na… kwarantannę". - To konferencje on-line na aplikacji Zoom. Pierwszym gościem jest Szymon Reich, który mówi o chrześcijańskim przeżywaniu kwarantanny - dodaje duszpasterz.

- W tym szczególnym momencie nie marnujmy czasu i spotkajmy się z Panem Bogiem dzięki środkom przekazu. Dziś czas przeżywania Wielkiego Postu przerzucamy na on-line, by poznawać treści tak dla nas ważne. Bardzo jestem wdzięczny kapłanom, którzy podjęli się przygotowania i w ten sposób przeprowadzania spotkań z młodymi, poczynając od Mszy św., po spotkania wielkopostne czy Drogę Krzyżową. Zachęcam młodych do korzystania w dobie kwarantanny z tych możliwości, do wchodzenia w głębię treści, aby właściwie przeżyć czas Wielkiego Postu. Bądźcie w łączności, która prowadzi ku dobru. Niech ten czas będzie dla nas wszystkich owocny - mówi abp Józef Górzyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy