• facebook
 • rss
 • Czas rozeznania

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 07.05.2012 19:09

  Siostry Uczennice Boskiego Mistrza, które należą do Rodziny Świętego Pawła, zorganizowały w Gietrzwałdzie rekolekcje dla osób, dla których duchowość charakteryzująca się słowami „Jezus Mistrz Droga, Prawda i Życie” stała się fundamentem chrześcijańskiego życia.

  – Raz w roku spotykamy się na rekolekcjach. W tym roku na miejsce spotkania wybraliśmy Gietrzwałd. Zależało nam, aby było to sanktuarium Maryjne, gdyż właśnie Matka Boska prowadzi nas do Chrystusa – mówi s. Miriam. Na rekolekcje przyjechały osoby z całej Polski, które wspomagają siostry uczennice. Najwięcej osób było z Warszawy, Lublina i Olsztyna. Rekolekcje wpisują się w trzyletnie przygotowania do jubileuszu 100-lecia powołania Rodziny Świętego Pawła, który będzie uroczyście obchodzony w 2014 r. – Czas ten wypełniamy modlitwą i refleksją nad dotychczasowymi dziejami Rodziny oraz rozeznawaniem woli Bożej co do wyzwań, jakie Bóg stawia przed nią we współczesnym świecie – wyjaśnia s. Miriam. Rekolekcje prowadził ks. Krzysztof Niespodziański.
  Dokładnie 20 sierpnia 1914 r., do rodzącej się Szkoły Małego Robotnika, bł. ks. Jakub Alberione przyjął pierwszych kandydatów. Do końca życia ks. Alberione powołał do istnienia pięć zgromadzeń zakonnych, cztery instytuty życia konsekrowanego i stowarzyszenie wiernych świeckich, tworzące Rodzinę Świętego Pawła, a także liczne dzieła apostolskie, zwłaszcza na polu katolickich mediów w służbie Ewangelii.

  W naszej archidiecezji dom Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza znajduje się w Olsztynie przy ul. 11-go Listopada 7/3.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół