• facebook
 • rss
 • Młodzi pamiętają

  ks. Piotr Sroga

  dodane 03.09.2015 14:25

  Po premierze w Olsztynku nadszedł czas na Olsztyn. Dziś o 18.00 w Instytucie im. Jana Pawła II odbędzie się projekcja filmu "Rycerze Niepodległej".

  – Zmierzyłem się z tematem żołnierzy wyklętych, bo przez wiele lat wymazywano ich z kart historii. Chcemy w ten sposób pokazać, że my o nich pamiętamy. Pragniemy także zainteresować przede wszystkim młodych ludzi tym tematem – mówi reżyser Jakub Makowski, świeżo upieczony maturzysta. Pieniądze na realizację filmu młodzi z Olsztynka wyłożyli z własnej kieszeni.

  Jakub w wolnym czasie, w okresie przygotowań do matury, napisał scenariusz i zebrał ekipę. Potem zaczęła się produkcja. Na początku nie przewidywano prezentacji filmu szerokiej publiczności, ale to się zmieniło, gdy do ekipy dołączył Piotr Potrzucki. – Przekonałem Kubę, aby pokazać naszą produkcję innym. Rozpoczęliśmy promocję na Facebooku i podzwoniliśmy do odpowiednich ludzi – mówi Piotr.

  Opowiedziana na ekranie historia przedstawia losy powojenne Stanisława „Huzara”. Film skupia się na przedstawieniu portretu psychologicznego młodych żołnierzy, którzy toczyli walkę z władzą komunistyczną. Ukazuje ich wewnętrzne zmaganie o sens swojej działalności. Jest w nim opowiedziana historia przyjaźni, miłości i zdrady. Największą wartością „Rycerzy Niepodległej” jest fakt, że powstał on dzięki zaangażowanych młodych ludzi, którzy zrealizowali go w oparciu o własne środki i pomoc życzliwych ludzi.

  Choć można dyskutować nad warsztatem filmowym i scenariuszem, to jednak samo zaangażowanie młodzieży w wyprodukowanie ponadgodzinnego filmu powinno spotkać się z uznaniem i najwyższą oceną.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół