• facebook
 • rss
 • Łagodny dotyk przebaczenia

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 13.12.2015 14:45

  W konkatedrze św. Jakuba Brama Miłosierdzia jest już otwarta.

  W 11 kościołach archidiecezji warmińskiej, w 3 niedzielę Adwentu zwaną niedzielą Gaudete (niedziela radości), kapłani otworzyli Bramy Miłosierdzia. W ten sposób zainaugurowali Rok Miłosierdzia w naszej diecezji. Przekroczenie tych Drzwi oznacza odkrycie głębi miłosierdzia Ojca, który przyjmuje wszystkich i wychodzi osobiście na spotkanie każdego.

  W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie uroczystość rozpoczęła się  pod krzyżem  misyjnym. Po obrzędach wstępnych kapłani wraz z wiernymi, wzywając wstawiennictwa świętych, procesyjnie przeszli przed główne drzwi konkatedry. - Otwórzcie bramy sprawiedliwości, byśmy weszli i złożyli dzięki Panu - zaintonował abp Józef Górzyński, po czym uroczyście otworzył Bramę Miłosierdzia.

  W wygłoszonej homilii abp Górzyński nawiązywał do nauki i postawy św. Jana Chrzciciela. Uświadamiał nam, że poprzez chrzest św. Duch Święty obmywa nas z grzechów, abyśmy stali się zdolni do życia życiem Bożym.

  - Radujcie się, Pan jest blisko, nowe życie w Chrystusie jest blisko. To musi napełniać nas radością - mówił arcybiskup.

  Nawiązując do Roku Miłosierdzia prosił, by każdy z nas w tym roku kontemplował miłosierdzie, w sercu rozważał jego głębię i znaczenie. Przypominał  o możliwości uzyskania odpustu zupełnego w wyznaczonych świątyniach archidiecezji warmińskiej.  Mówił również o potrzebie przebaczania bliźnim, dzięki czemu sami poznamy „łagodny dotyk przebaczenia Boga i Jego bliskości”. - Odkryjcie dobro w każdej osobie - prosił.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół